O nas 2024-09-11T08:39:34+02:00

Opis projekta

Socio – večgeneracijski center, je eden izmed šestnajstih večgeneracijskih centrov po celi Sloveniji, ki je uspešno kandidiral na razpisu Ministrstva za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti in si tako pridobili sredstva iz Evropskega socialnega sklada + , za petletno delovanje programa namenjenega predvsem družinam, posameznikom, starejšim, otrokom, invalidom in drugim ranljivim skupinam. Večgeneracijski center + je osrednji prostor zbiranja v lokalnem okolju, namenjen druženju, ohranjanju in širjenju socialne mreže ter opolnomočenju ranljivih skupin.

V Socio-večgeneracijskem centru, na Gosposki ulici 3 v Celju, nudimo pester program aktivnosti za preživljanja prostega časa in veliko programov za podporo pri srečevanju z različnimi stiskami. Program vsebuje aktivnosti, ki so namenjene krepitvi socialne vključenosti, opolnomočenju ter razvijanju socialnih, zdravstvenih, kulturnih in finančnih kompetenc (Delavnice – Učinkovit nastop na trgu dela, Motivacijske delavnice, Delavnice socialnega podjetništva… itd), vsebine namenjene vseživljenjskemu učenju (računalniško opismenjevanje, finančno opismenjevanje, telefonsko opismenjevanje, tečaji tujih jezikov, športne aktivnosti, kulturne aktivnosti, kuharske delavnice, ustvarjalne delavnice… itd.), vsebine namenjene dvigu kakovosti življenja (Skupina za zdravo in aktivno staranje. Preprečimo padec v starosti, delavnice za osebnostno rast, učna pomoč otrokom, Skupina za pomoč pri dojenju in laktaciji, Pogovorne skupine o življenju…itd.)

Program ne deluje le lokalno, ampak tudi regionalno, kajti aktivnosti se dogajajo tudi pri partnerjih projekta ter na terenu; in sicer v projektu poleg Javnega zavoda Socio, ki je nosilec projekta, sodeluje še Razvojna agencija Kozjansko – enota Ljudska univerza Šentjur in Ljudska univerza Rogaška Slatina. Aktivnosti pa se izvajajo tudi v Večgeneracijskem centru Zreče. Projekt poleg MO Celje podpirajo še občina Rogaška Slatina, Občina Rogatec, občina Kozje, občina Podčetrtek, občina Šmarje pri Jelšah, občina Šentjur in Občina Zreče, Center za socialno delo Celje ter drugi deležniki v lokalni skupnosti;

Projekt SocioVGC delno financira Evropska unija, in sicer iz Evropskega socialnega sklada plus, in Ministrstva za delo, družino, socialne zadeva in enake možnosti. Sofinanciranje projektov večgeneracijskih centrov+ se izvaja v okviru cilja politike 4 »Bolj socialna in vključujoča Evropa za izvajanje evropskega stebra socialnih pravic« in 7. prednostne naloge »Dolgotrajna oskrba in zdravje ter socialna vključenost«, specifičnega cilja ESO4.12 »Spodbujanje socialnega vključevanja oseb, izpostavljenih tveganju revščine ali socialni izključenosti, vključno z najbolj ogroženimi osebami in otroki« Programa evropske kohezijske politike v obdobju 2021–2027.

Kontakt

SOCIO – VEČGENERACIJSKI CENTER
Gosposka ulica 3, 3000 CELJE

Stacionarni telefon: 05 917 64 25
Mobitel: 051 222 966
Elektronski naslov: sociovgc@gmail.com

ZAPOSLENI:

Tanja Peček, univ.dipl.psih., vodja projekta Socio-večgeneracijski center
tanja.pecek@socio-vgc.si

Tanja Petelinšek,univ.dipl.komun., strokovna sodelavka na projektu; tanja@socio-rcmd.si

Nina Kovačič, dipl., dipl. slov. in dipl. soc., strokovna sodelavka na projektu; socio.nina@gmail.com

Marjan Jurjec, ekon. tehnik, sodelavec na projektu; marjan.socio@gmail.com

Tanjuša Petauer, sodelavka na projektu

Kje nas najdete

Zaposleni